Artykuł sponsorowany

Jakie kwasy wykorzystywane są do zabiegów w gabinetach i salonach kosmetycznych?

Jakie kwasy wykorzystywane są do zabiegów w gabinetach i salonach kosmetycznych?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zwraca uwagę na wygląd swojej skóry, starając się o nią dbać na różne sposoby. Gabinety i salony kosmetyczne oferują wiele zabiegów, które mają na celu poprawę kondycji i wyglądu skóry. Jednym z kluczowych elementów wielu z tych zabiegów są kwasy, które mają różnorodne właściwości i zastosowania. W Białymstoku również można skorzystać z tego rodzaju usług, a poniżej przedstawiamy najpopularniejsze kwasy stosowane w gabinetach kosmetycznych.

Kwas glikolowy – złuszczanie naskórka i nawilżanie

Kwas glikolowy to alfa-hydroksykwas (AHA), który jest pozyskiwany z trzciny cukrowej. Jego głównym zadaniem jest złuszczanie naskórka oraz stymulowanie produkcji kolagenu. Dzięki temu zabiegi z użyciem kwasu glikolowego pomagają zmniejszyć drobne linie i zmarszczki, rozjaśnić przebarwienia oraz poprawić elastyczność skóry. Ponadto kwas glikolowy działa nawilżająco, dzięki czemu skóra staje się bardziej jędrna i promienna.

Kwas salicylowy – walka z trądzikiem i zaskórnikami

Kwas salicylowy to beta-hydroksykwas (BHA), który jest szczególnie skuteczny w walce z trądzikiem i zaskórnikami. Działa przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie oraz reguluje wydzielanie sebum, dzięki czemu pomaga w utrzymaniu czystości skóry. Zabiegi z użyciem kwasu salicylowego są polecane dla osób z cerą tłustą, mieszaną oraz trądzikową.

Kwas hialuronowy – nawilżenie i wypełnienie zmarszczek

Kwas hialuronowy to naturalny składnik tkanki łącznej, który występuje również w naszej skórze. Jego zadaniem jest utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia oraz elastyczności skóry. W gabinetach kosmetycznych kwas hialuronowy jest wykorzystywany do zabiegów nawilżających oraz wypełniania zmarszczek. Dzięki temu skóra staje się bardziej jędrna, a zmarszczki są mniej widoczne. Również zabieg mezoterapii odbywa się przy wykorzystaniu kwasów w Białymstoku.

Kwas migdałowy – delikatne złuszczanie i rozjaśnianie

Kwas migdałowy to kolejny alfa-hydroksykwas (AHA), który jest pozyskiwany z migdałów gorzkich. Jego działanie jest delikatniejsze niż kwasu glikolowego, dlatego jest polecany dla osób z cerą wrażliwą lub naczynkową. Kwas migdałowy pomaga złuszczyć martwy naskórek, rozjaśnić przebarwienia oraz zredukować drobne linie i zmarszczki.

Kwas azelainowy – redukcja przebarwień i stanów zapalnych

Kwas azelainowy to organiczny kwas dikarboksylowy, który występuje naturalnie w ziarnach zbóż. Jego głównym zadaniem jest redukcja przebarwień oraz zmniejszenie stanów zapalnych skóry. Zabiegi z użyciem kwasu azelainowego są polecane dla osób z cerą trądzikową, naczynkową oraz z przebarwieniami.

W Białymstoku można znaleźć wiele gabinetów i salonów kosmetycznych, które oferują zabiegi z użyciem różnorodnych kwasów. Dzięki temu każdy może dobrać odpowiedni dla siebie zabieg, który pomoże poprawić kondycję i wygląd skóry. Warto jednak przed przystąpieniem do zabiegu skonsultować się z kosmetologiem.